PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=204768}

Święta wojna

5,1 10 173
oceny
5,1 10 1 10173
Święta wojna
powrót do forum serialu Święta wojna

Nie

ocenił(a) serial na 10

uważacie że skoro w TVP nie maja pomysłów jak zatkać dziury antenowe w soboty, to mogliby zacząć powtarzać od pierwszego odcinka i w ten sposób na kilka lat byłby załatwiony problem z ramówką. Można by powtórzyć również starych ''Złotopolskich'' .

ocenił(a) serial na 10
SebastianNiestudent

Na kanale "rozrywka" leci nieustannie.

SebastianNiestudent

Złotopolskich ? Przecież toż to było wałkowane w ostatnich latach milion razy na wielu kanałach: TVP2, TVP Seriale, Puls a obecnie chyba Stopklatka. W dodatku odcinki są dostępne na YouTubie. Owszem - początkowe odcinki serialu mają niesamowity klimat końca lat 90-tych ale to tasiemiec i nie da się go cały czas oglądać tak jak "Świętą wojnę" ;) Już bardziej od "Złotopolskich" wolałbym "Klan" - obejrzałem na YT trzy początkowe odcinki "Klanu" i mam ochotę na więcej, gdyż też klimat jest niesamowity :) Niestety Lubiczowie nie byli powtarzani od lat i raczej się nie zanosi... Co do "Świętej wojny" to problem pozostaje nadal nie rozwiązany: chodzi o kwestię kilku odcinków m.in. "Owce i ryby", "Orły przestworzy", "Babcia Zazulina", "Wychowawca młodzieży", "Biała dama", "Setny weekend" itd. których nie ma na YT i dawno nie zostały powtórzone w TV i też się nie zanosi. Zastanawiam się czym kieruje się układacz ramówki dając "Świętą wojnę" o godz. 05.30 nad ranem ? Dlaczego akurat ta pora ? Wcześniej się nie dało ? Dać o godz. 2 w nocy, a co ! Wtedy na pewno ktoś obejrzy... Tyle chłamu leci w tej TV, tyle badziewia a powtórzyć porządny serial nie ma komu ! Nie wiem czy to kwestie licencyjne ale jeśli o nie chodzi to już nigdy tych odcinków na antenie żadnej stacji nie zobaczymy. A wszystko na to wskazuje, że może chodzić o prawa do emisji stąd ciągle emisja zaczyna się od 234 odcinka "Łowcy głów" i nic wcześniej nie jest pokazywane. Jedyna nadzieja, że ktoś ma te brakujące odcinki nagrane i wstawi na YouTube.

ocenił(a) serial na 10
tv12345

1.Z tego co widzę w ramówce to na Stopklatka powtarzają początkowe odcinki ''Złotopolskich '' dostępne na youtube i pózniej emisja się pewnie wstrzyma , a ta pora mi nie pasuje.
2. ''Klanu'' obejrzałem może kilkadziesiąt odcinków w życiu i jakoś za nim nie przepadałem.
3. Odnośnie ''Świętej wojny'' to zastanawia mnie to jaki interes ktoś może mieć w prawach emisji starego zapomnianego serialu , którego fanów można by policzyć w kilku tysiącach. Więc nie wiem o co chodzi.
4. Uważam że powinna być strona TVP , gdzie fani mogliby oglądać wszystkie odcinki, wszystkich seriali jakie powstały w tzw.'' Wolnej Polsce '' tak jak jest np.w Polsacie Ipla. Bo na VOD tvp z tego co zauważyłem dostępne są tylko najnowsze szmirowate serialiki.
5. Myślę że gdyby ktoś miał nagrane, to by już dawno wstawił brakujące odcinki "ŚW'' na youtube, tak jak to było w latach 11-14 . Ciekawostką jest że odcinek ''Złom Bercik'' dodany 22.10.11 r ma aż 137 tys. wyświetleń , natomiast odcinki z 2014 r maja co najwyżej kilkanaście tysięcy. Więc to wszystko świadczy że ludzie już zapomnieli o tym serialu i na powtórkę się nie zanosi.

użytkownik usunięty
SebastianNiestudent

A jak ma sie zanosic skoro Ernest i Karlikowa dawno nie zyją.

ocenił(a) serial na 10

Nie chodziło mi o kontynuację, ale o dodawanie nie dodanych, że już nikt prawie o tym nie pamięta, bo jakby pamiętał to by dodał.

użytkownik usunięty
SebastianNiestudent

Przeczytaj co napisalem nizej

użytkownik usunięty
SebastianNiestudent

Co do emisji wszystkich odcinkow przez TVP. Nie jest to mozliwe bo kilka lat temu jakis user z forum kiepscy.org wyslal do TVP maila w tej sprawie i odpowiedz przyszla ze z powodu zniszczenia archiwum w tym nagran filmowych nie jest mozliwe odzyskanie pewnych odcinkow. Dlatego TVP puszcza zawsze od dwusetktoregos odcinka. Koniec kropka.

użytkownik usunięty
tv12345

Co do "Świętej wojny" to problem pozostaje nadal nie rozwiązany: chodzi o kwestię kilku odcinków m.in. "Owce i ryby", "Orły przestworzy", "Babcia Zazulina", "Wychowawca młodzieży", "Biała dama", "Setny weekend" itd. których nie ma na YT i dawno nie zostały powtórzone w TV i też się nie zanosi.
X
I nie beda powtorzone bo TVP nie ma juz tych odcinkow w oryginale. Oryginaly zostalo zniszczone podczas zalania archiwum filmowego podobno dekade temu.

ocenił(a) serial na 10

Piszesz poważnie że z powodu jakiegoś zalania wszystko im przepadło , jak to w ogóle możliwe ??

ocenił(a) serial na 10
SebastianNiestudent

Nie było żadnych zabezpieczeń.

ocenił(a) serial na 10
użytkownik usunięty
SebastianNiestudent

Powaznie pisze. Była zreszta dyskusja na ten temat na forum kiepscy org. , po co mialbym sciemniac. Sam chcialbym te brakujace odcinki obejrzec.

ocenił(a) serial na 10

A pamiętasz w ogóle co działo się w tych odcinkach, które chyba na zawsze zostaną Białymi krukami dla fanów ?

użytkownik usunięty
SebastianNiestudent

Nigdy ich nie ogladalem. Niestety

użytkownik usunięty

To udało mi sie wyciagnac z serwisu filmpolski:

BABCIA ZAZULINA (84)

Odcinek serialu
Rok produkcji:
2001
20 min

Zbyszek prosi Bercika, by przenocował babcię Zazulinę, ludową artystkę, specjalizującą się w wycinaniu koronek i malowaniu talerzy. Ku zdziwieniu Bercika staruszka okazuje się osobą o niezwykle "rozrywkowym" temperamencie. [PAT]

CZYSTE PLECY (95)

Odcinek serialu
Rok produkcji:
2002
22 min

Do Dwornioków przyjeżdża Zbyszek wraz z narzeczoną Agnieszką. Bercik, podochocony nadchodzącą wiosną, czuje wyraźny przypływ męskiego wigoru. Chętnie nawiązałby romans z Agnieszką, ale czy godzi się podrywać narzeczoną przyjaciela? [PAT]

ZŁOTY MEDAL (99)

Odcinek serialu
Rok produkcji:
2002
21 min

Bercik ciągle wspomina zimową olimpiadę. Zafascynowany wyczynami sportowców postanawia zostać jednym z nich, najlepiej medalistą. Gdy jednak przychodzi do wyboru konkurencji, zaczynają się kłopoty. [PAT]

SETNY WEEKEND (100)

Odcinek serialu
Rok produkcji:
2002
22 min

Bercik zaczyna podejrzewać, że Andzia go zdradza. Nie jest tylko pewien z kim. Z Murzynem, listonoszem, a może - o zgrozo! - ze Zbyszkiem? [PAT]

ORŁY PRZESTWORZY (114)

Odcinek serialu
Rok produkcji:
2002

Bercik postanawia wreszcie spełnić swoje największe marzenie: polecieć samolotem. Jego zapał zostaje jednak wystawiony na ciężką próbę, gdy okazuje się, że pilotem ma być Gerard. [PAT]

OWCA W ŚREDNIM MIEŚCIE (132)

Odcinek serialu
Rok produkcji:
2003

Do Bercika ma przyjechać córka siostry Karlikowej. Odbierając wiadomość, Bercik przesłyszał się i przypuszcza, że gość ma przybyć do jego domu z... owcą. [PAT]

WYCHOWAWCA MŁODZIEŻY (145)

Odcinek serialu
Rok produkcji:
2003

Bercik zostaje uderzony piłką przez dzieciaki grające na podwórku. Postanawia wymusić na Erneście, który jest radnym, wprowadzenie zakazu gry w piłkę na całym Śląsku. Uważa, że to doskonały pomysł i że on najlepiej wie, jak należy wychowywać młodzież. [PAT]

BIAŁA DAMA (148)

Odcinek serialu
Rok produkcji:
2003

Bercik, Andzia i Zbyszek spędzają wakacje na zamku Czocha. Do Zbyszka przyjeżdża narzeczona. Niestety, ponoć atmosfera zamku nie najlepiej wpływa na wierność małżeńską przebywających w nim ludzi. Bercik bierze sobie do serca te opowieści i zaczyna podejrzewać, że Andzia zdradza go z sosnowieckim Murzynem. [PAT]

DOSKONAŁOŚĆ DUCHOWA (161)

Odcinek serialu
Rok produkcji:
2003

Andzia awanturuje się, że Bercik nic nie robi. Burzliwą rozmowę małżonków przerywa wejście Zbyszka, który przedstawia im poznanego w pociągu Śri Szankara - mistrza medytacji Wschodu. Z wykładu mistrza wynika, że doskonałość duchowa polega na siedzeniu bez przerwy i medytowaniu. Bercikowi nawet się to podoba i nie może wprost uwierzyć, że całe życie nic, "ino dąży do doskonałości". [PAT]

ŚLĄSKA SEXPOCZTA (197)

Odcinek serialu
Rok produkcji:
2004

Ernest otwiera firmę kurierską. Bercik uważa, że potrafi taki sam interes poprowadzić dużo lepiej, tym bardziej, że do przesyłek dołącza nie byle jaką atrakcję: męski striptiz. [PAT

HANYSY SĄ Z MARSA (200)

Odcinek serialu
Rok produkcji:
2004

Bercik stara się być tolerancyjny wobec Zbyszka i jego "warszawskiej" odmienności. Robi to jednak w taki sposób, że Zbyszek zaczyna tęsknić za jego zwyczajnym, nietolerancyjnym wcieleniem. [PAT]

DAR PRZEKONYWANIA (231)

Odcinek serialu
Rok produkcji:
2006

Zbyszek zaczyna sprzedawać polisy ubezpieczeniowe na wypadek nagłej śmierci. Bercik postanawia być od niego lepszy w tym biznesie. Jednak jako agent ubezpieczeniowy stosuje bardzo niekonwencjonalne metody. [TVP]

ocenił(a) serial na 10

Podejrzewam że w 114 mogły dziać się niezłe akcje.

Na TVS leci od pierwszego odcinka odcinek Drugi
03 Września 2017 Godz 13:15

odcinek trzeci
03 Września 2017 Godz 19:25

napisałem do TVS i mi odpisali
Witam serdecznie. Mamy w planach emitować oczywiście cały serial - czy wszystkie odcinki, to uzależnione jest od jego oglądalności

Ustosunkuję się i ja do tych rewelacji. No to po kolei :

- też kiedyś czytałem doniesienia na forum Kiepskich o rzekomym zniszczeniu archiwum jednak z tego co pamiętam pisano o pożarze i nie była to wcale potwierdzona informacja tylko po prostu plotka. Jeśli masz namiary na dyskusję oraz oficjalne stanowisko TVP w tej sprawie to daj linka, bo ja po przejrzeniu forum Kiepskich (tematu o Świętej wojnie) nie znalazłem już niestety tej informacji. Jest tam stara wklejka emaila od TVP ale pani od kontaktu z widzami napisała w nim tak ogólnie, że nie planują emisji.

- osobiście raczej nie wierzę w wersję o zniszczeniu jakichkolwiek odcinków, gdyż według mnie to nierealne. Telewizja aby wyprodukować odcinek inwestuje grube pieniądze, więc na pewno potem serial nie leży na jednej półce, która po spaleniu likwidowałaby serial... Muszą być kopie w głównej siedzibie jak i w poznańskim ośrodku gdzie serial był produkowany. Ustalmy też o które właściwie odcinki miałoby chodzić, bo wiem na pewno (bo oglądałem), że odcinki z zakresu około 160-230 były powtarzane na TVP2 w latach 2009-2011, więc to nie jest ponad dekada temu. Chyba, że chodzi o odcinki między około 70-160 ale wydaje mi się, że "Białą damę" oglądałem jakoś tak w 2008-2009 roku właśnie na TVP2 po południu. A więc ta ponad dekada temu nijak tu nie pasuje...

Co było w brakujących odcinkach ? Napiszę to co pamiętam:
- Babcia Zazulina: nie pamiętam, być może nigdy nie oglądałem
- Czyste plecy: z pozoru wydaje się, że odcinek znany ale jednak po głębszym zastanowieniu wychodzi, że wcale nie. Można go pomylić z odc. "Agnieszka" ale to nie te same odcinki.
- Złoty medal: nie pamiętam, choć znów można go pomylić choćby z odc. "Śląski batman"
- Setny weekend: nie pamiętam
- Orły przestworzy: oglądałem ! jednak to było może z 15 lat temu... Wiem, że przyjechali na lotnisko w Muchowcu (czy jakoś tak) i tam zaczęli zwiedzać, oglądać maszyny itp. Potem Andzia gdzieś poszła a Bercik i Zbyszek natknęli się na Gerarda stojącego przy samolocie bodajże Wilga, który pokazał im licencję pilota i zaprosił na wspólny lot. Były ujęcia z kabiny jak lecą a także z ziemi jak Andzia panikowała i patrzyła jak latają. Dobry odcinek ! Lecz pamiętam go jak przez mgłę i chętnie bym sobie przypomniał.
- Owca w średnim mieście: nie pamiętam
- Wychowawca młodzieży: nie pamiętam
- Biała dama: oglądałem i rzecz miała miejsce w zamku Czocha. Biała dama jest jednym z chyba trzech odcinków tam nakręconych, więc akcja była utrzymana w podobny sposób. Szczegółów jednak nie kojarzę...
- Doskonałość duchowa: nie pamiętam ale na pierwszy rzut oka kojarzy się z odc. "Inkarnacja" lecz to nie to.
- Śląska sexpoczta: na pewno oglądałem i to stosunkowo nie dawno (jakieś 6-9 lat temu), bo przecież to jeden z odcinków z Hubercikiem :) A one były puszczane hurtem w TV wszystkie. Tyle, że ostatnio ich nie powtarzają.
- Hanysy są z marsa i Dar przekonywania: nie jestem pewien czy widziałem ale jestem pewien, że też były stosunkowo niedawno powtarzane (na pewno nie ponad dekadę temu).

użytkownik usunięty
tv12345

Zeby wyjasnic sprawe raz na zawsze napisalem maila do osrodka dokumentacji TVP. Dam znac jak bedzie odp.

ocenił(a) serial na 10

Czekam z niecierpliwością.

użytkownik usunięty
SebastianNiestudent

Wklejam odpowiedz ktora otrzymałem od TVP. Wyglada na to ze maja dostepne wszystkie odcinki
http://www.fotosik.pl/zdjecie/fe4eb8096a50ea1f
Koszt godziny materiału wynosi 170zł. Zastanawia mnie tylko skad u nich liczba 324 odcinków , ja naliczyłem 322. Wikipedia tez podaje 322. Czyzby były dwa ekstra nie wyemitowane? Ciekawe.

Zaczyna się robić ciekawie... :) Hmm ciekawe tylko czemu nie powtarzają tego serialu od 1 odcinka na swoich pobocznych kanałach typu TVP Rozrywka ? Przecież ten serial jest w całości ich, nie na licencji... Nie rozumiem tego. Nie ukrywam, że jestem zaskoczony taką odpowiedzią z TVP. Możliwość przegrania odcinka za 85 zł ? Nie przypuszczałem, że jest taka opcja. Trochę drogo, ale jak mnie kiedyś chęć przyciśnie to być może skorzystam z tej jakże ekskluzywnej oferty. Tyle, że trzeba podać do jakiego celu chcemy nagranie - w grę wchodzi zapewne jedynie użytek prywatny. Udostępnienie tego na YT mogłoby grozić konsekwencjami prawnymi, bo od razu wiedzieliby od kogo pochodzi materiał (a być może podpisuje się nawet jakiś kwit). Dlatego nie ma co się na razie napalać na te brakujące odcinki - trzeba wyczekać moment (być może powtórzą) a jak nie to uzbierać trochę kasy i po prostu wykupić na własny użytek. Skąd ta liczba 324 odcinki ? Właśnie też się zastanawiam - czyżby były 2 niewyemitowane w 2009 roku ? Wątpię w to. Pewnie pracownik TVP się pomylił o te 2 odcinki.

ocenił(a) serial na 10

No to niezle, obliczyłem że wykupienie wszystkich odcinków na własny użytek kosztowałoby ok. 21,8 tys. zł. Jeśli ktoś by się zdecydował to musiałby wstawić na youtube bez loga TVP.

SebastianNiestudent

Odcinki na nośnikach TVP są bez żadnego loga itp. Logo jest nakładane dopiero przy emisji na jakimś kanale. Nie mniej jednak udostępnianie tak wykupionego odcinka to proszenie się o kłopoty moim zdaniem. Bo co innego zgrać z ekranu i udostępnić z logiem (najwyżej usuną kanał) a co innego udostępnić goły materiał wykupiony na wyłączność (złamanie umowy i naruszenie praw autorskich). Wiadomo, że "Świętą wojnę" TVP ma gdzieś ale mimo wszystko istniałoby ryzyko, a przecież TVP to moloch - sam dział prawny to pewnie cały sztab ludzi ;) Nie chciałbym mieć z nimi do czynienia...

użytkownik usunięty
SebastianNiestudent

A po co wszytskie odcinki? Wiekszosc została udosteponiona. Kupie te ktore nie zostaly wypuszczone i tyle

ocenił(a) serial na 10

A jak usuną ??

ocenił(a) serial na 10

Jak wykupisz i obejrzysz to napisz krótkie streszczenie czy było warto.

ocenił(a) serial na 10

Odświeżam temat po roku: czy wykupiłeś te odcinki ??

użytkownik usunięty
SebastianNiestudent

Nie wykupiłem. Wyjazd za granice przerwał te plany.

ocenił(a) serial na 10

na youtube są kolejne brakujące odcinki.

ocenił(a) serial na 10
tv12345

Wracając jeszcze do ''Złotopolskich'' to od 3 miesięcy oglądałem sobie od początku po jednym odcinku dziennie po południu, a dzisiaj wchodzę na youtube żeby obejrzeć 91 , a tu wszystkie pousuwane. Skoro chodzi o prawa autorskie, to dlaczego Publiczna nie udostępni wszystkiego co posiada z archiwum na VOD ?, tylko jakieś najnowsze serialowe szmiry.Boję się że niedługo ''Świetą Wojnę'' też mogą skasować z YT i nie będzie gdzie odświeżyć.

użytkownik usunięty
SebastianNiestudent

Youtube wspolpracuje z wydawcami (wlascicielami praw autorskich) którym jest w tym przypadku Telewizja Polska stad nie ma sie co dziwic ze gdy dostana wiarygodne zgłoszenie w sprawie materiałów na tym portalu to filmy sa usuwane. Pozostaja zewnetrzne portale typu ten od nazwy gryzonia , osiołek lub inne hostingi ktore tez znikaja (nie podaje nazw bo filmweb nie puszcza wypowiedzi z pewnymi nazwami). Mi najbardziej przypomina sie w takich przypadkach sytuacja z serialem Nauka Jazdy produkcji TVN (Grzegorz Stasiak grał instruktora - serialowy Alojz z Swietej Wojny). Skutek jest taki ze NJ nie ma dzis ani na youtube ani na gryzoniu i jest dostepny tylko na rosyjskim rutube.

ocenił(a) serial na 10
tv12345

Jeśli pana to zainteresuje to na youtube są kolejne brakujące odcinki.

ocenił(a) serial na 9
SebastianNiestudent

Teraz puszczają od 1 odc.Bercika na TVS,o 11:25,16:40 i 19:25 ;)

jazdowicz2666

Odcinek 29 "Owce i Ryby" już dostępny na YT :)

sebastian22221

Daj jakieś namiary, bo szukam szukam i nijak nie mogę znaleźć a chętnie bym obejrzał ;)

tv12345

To podaj maila, sprobuje Ci go wyslac choc to duzy plik, YT juz go skasowalo :(

ocenił(a) serial na 10
sebastian22221

Posiadasz nadal ten odcinek?

marstop

tak oczywiscie :)

ocenił(a) serial na 10
sebastian22221

Moglbys do mnie napisac na priv? Gdyz jestem nowy i nie potrafie.

ocenił(a) serial na 10
marstop

Tzn mam zablokowana mozliwosc napisania priva. Jedynie moge odpisywac

ocenił(a) serial na 10
sebastian22221

i udało się wysłać ??, istnieje możliwość ,żeby mnie też wysłać ??

ocenił(a) serial na 10
sebastian22221

Masz dalej ten odcinek? Chętnie bym obejrzał.

sebastian22221

czy posiadasz odcinki święta wojna z TVS Ponieważ poszukuję ?

luka6782

Ja też ich poszukuję :)

sebastian22221

czy jest możliwość żebyś nagrał serial Legend z 1995 roku

Cbs Action od 1 lutego godz 16:00

luka6782

Nie mam takiej możliwości

sebastian22221

czy posiadasz film
Najdłuższy jard z 1974 roku z lektorem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones